Hoppa till sidans innehåll

2018/2019 Tävlingsresultat


Resultat tävlingar säsongen 2018/2019

Här hittar du individuella tävlingsresultat ock kommande tävlingar från B-nivå och uppåt på Skatesedens hemsida och här hittar du alla kommande tävlingar på Indta.

2019

Kommande tävlingar

ELITSERIEN

Magdalena Fors 

DM Isrosen i Sollentuna 12-13/1

Embla Bergström 15:e score 68,76

A-Tävlingar

Björkcupen i Umeå 5-6/1

Ungdom 13, 14 åkare 

Claire Zhang 4:a score 59,27

Celine Christansson, DNS

Junior, 20 åkare  

Embla Bergström 7:a score 77,45

B-tävlingar

Sveatrofén 19-20/1

Ungdom 13 B grupp 1

Emily Jondal

Felicia Li

Gemma Brine

Ungdom 13 B grupp 2

Sabina Karlsson Wolpher

Beatrice Karlsson Wolpher

Julia Fikus

 

Minior B 

Nellie Mc Gregor

Stella Perz

Tova Storåkers

 

Stjärntävlinga

Salemstjärnan 26-27/1

 

 

 

 

 

 

2018

SM i Karlskrona

U15A 18 åkare

Magdalena Fors score 77.87

ELITSERIEN

Engergihoppet i Ulircehamn

U15A

Magdalena Fors 5:a score 78.82

U13A

Claire Zhang 23:e score 58.12

Istrofén i Enköping 13/14/10 U15A/Elit

Magdalena Fors 10:a score 72.21

Luleåcupen 8-9/9 U15A/Elit 27 åkare

Magdalena Fors 5:a score 75.31

U13A/Elit 23 åkare

Claire Zhang 22:a score 51.69

 

2018

A-TÄVLINGAR

HIQ cupen den 8-9/12 i Lerum

Juniorer A 25 åkare

Embla Bergström 18:e score 77,66

U15A 17 åkare 

Tanya Balaprakash 10:e score 64,08

Elsa Lennartsson 13:e score 60,83

U13A -12 åkare

Celine Christiansson 5:a score 60,00

 

Älta trophy den 24-25/11 i Älta

U15A 13åkare 

Tanya Balaprakash 6:e score 59,34

Elsa Lennartsson 8:e score 56,72

U13A -18 åkare

Claire Zhang 5:a score 59,72

 

Oxen cup den 27-28/10 i Mariestad

Juniorer A 23 åkare

Embla Bergström 14:e score 73,36

U15A 20 åkare

Tanya Balaprakash 8:e score 61,20

Elsa Lennartsson 9:e score 61,20

 

Tyresöcupen 15-16/9

U13A -25 åkare

Claire Zhang 3:a score 62,63

 

 

 

2018

KLUBBTÄVLINGAR 

Länna Sport Pokalen 1-2/12 i Haninge

U13B

Grupp 1

Emily Jondal 3:a score 24.25

Felicia Li 5:a score 22.96

Gemma Brine 14:e score 18.12

Alisa Grabovich 23:a score 15.05

Grupp 2

Sabina Karlsson Wolpher 7:a score 19,64

Beatrice Karlsson Wolpher 9:a score 17.48

Julia Fikus 10:a score 16,47

U12B2

Sandra Matsson 14:e score 17,43

 

Österskäret 10-11/11 i Åkersberga

Min B

Ella Svärling Löfgren 1:a score 27.07

Melanie Toivola Henriksson 2:a score 26.05

Tuva Storåkers 6:a score 21.37

Nellie De Angelis McGregor 8:a score 20.80

Stella Perz score 15.94

U13B

Emily Jondal 6:a score 20.54

Sabina Karlsson Wolpher 8:e score 20.40

Felicia Li 9:a score 20.21

Beatrice Karlsson Wolpher 14:e score 19.02

Gemma Brine 24:e score 15.02

Junior B1

Sophie Zhang 9:a socore 35.96

 

Roslagstrofen 13-14/10 Viggbyholm, Täby

Min B

Melanie Toivola Henriksson 1:a score 25,88

Ella Svärling Löfgren score 23,28

Tuva Storåkers 8:a score 18,29

Nellie De Angelis McGregor 10:a score 17,52

U13B Grupp 1

Emily Jondal 5:a score 21,38

Felicia Li 8:a score 20,01

Alisa Grabovich 17:e socore 10,80

U13B Grupp 2

Stella Steen 1:a score 22,80

Isabelle Rimsby 5:a score 18,86

Julia Fikus 8:a score 18,51

Sabina Karlsson Wolpher 13:e score 17,66

Gemma Brine 16:e score 16,13

Beatrice Karlsson Volpher 15,25

U15B1

Sandra Mattson 16:e score 17,77

 

 

2018

STJÄRNTÄVLINGAR

Solnastjärnan den 17-18/11 i Solna

Julia Steiner

Alexandra Gadelius

Kiara Brine

Ellen Toivola Henriksson

Florence Berger

 

Monsterstjärnan den 20-21/10 i Sollentuna

Julia Steiner

Alexandra Gadelius

Kiara Brine

Ellen Toivola Henriksson

Florence Berger

 

Sveatrofen 19-20/1

Isidor 9-10/2

Älta 8-10/3

Uppdaterad: 16 DEC 2018 23:02 Skribent: Marika Brine
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Viggbyholms IK - Konståkning
Box 4051
18304 Täby

Kontakt:
Tel: 087563380
E-post: This is a mailto link

Se all info