Hoppa till sidans innehåll

2019/2020 Tävlingsresultat


Resultat tävlingar säsongen 2019/2020

Här hittar du individuella tävlingsresultat ock kommande tävlingar från B-nivå och uppåt på Skateswedens hemsida och här hittar du alla kommande tävlingar på Indta.

2019

Kommande tävlingar

ELITSERIEN

Elitserietävling 1 och 2 7-8/9

Magdalena Fors 8:a score 95,17

Elitserietävling 4 v42

Magdalena Fors 6:a score 97,83

Elitserietävling 5 och 6 v45

Magdalena Fors 7:a score 95,98

SM v50

Magdalena Fors

Ella Svärling Löfgren 4:a score 33,86

Stella Perz

DM Stockholm v4

Elitserietävling 7 och 8 v5 2020

DM Stockholm v6

Elitserietävling 9 och 10 v9 2020

Elitseriefinal v14 2020

A-TÄVLING

Tyresöcupen v38

Junior A Damer

Embla Bergström 7:a score 82,95

Elsa Lennartsson 8:a score 81,76

 

Ungdom 13 A

Melanie Henriksson 3:a score 60,38                          

Tuva Storåkers 8:a score 53,31

Emily Jondal 16:e score 47,10

Felicia Li 18:e score 44,69

Miniorer A

Ella Svärling Löfgren 2:a score 30,76

Stella Perz 5:a score 26,76

Öresundshoppet v 43

Junior A Damer 

Elsa Lennartsson 11: score 82,91

Embla Bergström 5:e score 78,94

Louise Fritz 16:e score 65,65

Ungdom 15 A

Celine Christiansson 1:a score 75,46

Ungdom 13 A 

Melanie Henriksson 4:a score 59,81

Emily Jondal 7:a score 53,81

Tuva Storåkers 14:e score 47,41

Felicia Li 17:e score 40,25

Maxi Haninge Trofén v44

Junior A Damer

Elsa Lennartsson 7:a score 77.05

Ungdom 15 A 

Celine Christiansson 1:a score 74.30

Miniorer A

Ella Svärling Löfgren 3:a score 29.18

Stella Perz 7:a score 26.14

Älta Trophy v47 

Ungdom 13 A 

Melanie Henriksson 1:a score 63,96

Emily Jondal 5:a score 59,23

Tuva Storåkers 8:a score 56,99

Miniorer A

Ella Svärling Löfgren 4:a score 33,86

Stella Perz 9:a score 25,01

Tyringehoppet v48

Junior A Damer

Elsa Lennartsson 10:a score 76,53

Embla Bergström 11:a score 74,79

Louise Fritz 14:e score 67,31

 

Ungdom 13 A 

Melanie Henriksson 2:a score 65,86

Tuva Storåkers 7:a score 58,43

Emily Jondal 8:a score 58,19

DM v1 Strömstad Reserv

Minior

Ella Svärling Löfgren

Stella Perz

Skånes DM v2 Reserv

Junior A Damer

Louise Fritz  

Elsa Lennartsson 

Embla Bergström

Ungdom 15 A 

Celine Christiansson

Ungdom 13 A 

Tuva Storåkers

Felicia Li

Melanie Henriksson

Emily Jondal 

DM v3 Aplaskäret

Minior

Ella Svärling Löfgren

Stella Perz

DM v4 Österåkerspokalen

Junior A Damer

Louise Fritz  

Elsa Lennartsson 

Embla Bergström

DM v6 SKK Pokalen Stockholm

Ungdom 15 A 

Celine Christiansson

Ungdom 13 A 

Tuva Storåkers

Felicia Li

Melanie Henriksson

Emily Jondal 

Minior

Ella Svärling Löfgren

Stella Perz

 

Helgessons Trophy v8

Junior A Damer

Louise Fritz  

Elsa Lennartsson 

Embla Bergström

Ungdom 15 A 

Celine Christiansson

Ungdom 13 A 

Tuva Storåkers

Melanie Henriksson

Emily Jondal

Felicia Li

Minior Reserv

Ella Svärling Löfgren

Stella Perz

 

Enköpingspokalen v12 Reserv

Junior A Damer

Louise Fritz  

Elsa Lennartsson 

Embla Bergström

Ungdom 15 A 

Celine Christiansson

Ungdom 13 A 

Tuva Storåkers

Melanie Henriksson

Emily Jondal 

Felicia Li 

B-TÄVLING

Salem v45

Minior B

Kiara Brine 13:e score 20,10

Ung 15 B1

Nellie De Angelis Mc Gregor 6:a score 26,19

Julia Steiner 25:a score 20,62

Ung 15 B2

Sabina Karlsson Wolpher 7:a score 25,57

Ung 15 B1

Beatrice Karlsson Wolpher 5:a score 28,74

 

Österskäret v46

Minior B

Kiara Brine 4:a score 21,43

Ung 13B

Nellie De Angelis McGregor 8:a score 27,84

Alisa Grabovich 17:e score 23,75

Julia Steiner 23:a score 20,54

Junior B2

Ellinor Stockhaus 4:a score 27,84

 

Maxi Haninge Pokalen v49

Minior B

Kiara Brine 9:a score 20,37

Ungd 13 

Nellie De Angelis McGregor 3:a score 29,79

Alisa Grabovich 11:a score 25,37

 

Ung 15 B2

Sabina Karlsson Wolpher 5:a score 25,47

Junior B2

Ellinor Stockhaus 3:a score 26,29

 

Isidor v3

Ung 13 B

Ung 15 B1

Ung 15 B2

Junior B1

Junior B2

Djursholmstrofén v7

Minior B

Ung 13 B

Senior B1

Senior B2

EIF Piruetten v10

Ung 13 B

Junior B1

Junior B2

Senior B1

Senior B2

Älta Cupen v12

Minior B

Ung 15 B1

Ung 15 B2

 

STJÄRNTÄVLING

Monsterstjärnan v44

Ungdom 13

Alma Bozzo 4:a

Stina Häggbom 3:a

Minior

Louisa Lindberg

Sophia Steiner

Victoria Niemi

Katsiaryna Miadxvedseva

Rosemary Mc Gregor

Alexandra Gadelius

Vera Grabovich

Maria Bebenek

Adventsskäret v48

Miniorer

Louisa Lindberg

Sophia Steiner

Victoria Niemi

Katsiaryna Miadxvedseva

Rosemary Mc Gregor

Alexandra Gadelius

Vera Grabovich

Maria Bebenek

Clara Norder

Ungdom 13

Alma Bozzo 26 poäng

Stina Häggbom 25 poäng

Tyresö Stjärnan v3

Salemsstjärnan v4

Solnastjärnan v5

Sätrastjärnan v6

DjurgårdsStjärnan v10

Maxi Haninge Stjärnan v11

Uppdaterad: 16 JUL 2019 13:16 Skribent: Marika Brine
Epost: Adressen Gömd

 Juluppvisning den 15 december kl 10.30 i Jägholmshallen med efterföljande lunch i F2-hallen för alla åkare och publik. Biljettpris 150 kr/vuxen 50 kr/barn. Välkomna!

JULLOVSLÄGER 2-5 Januari

Anmäl dig här

 

B-tävling i Haninge helgen v 49, deltagare och tider hittar du här.

SM med Magda v50, tider hittar du här.

 

Fler klubbkläder finns nu att köpa hos 2you.se. Bland annat reflexvästar som är ett måste när åkarna springer i mörker så passa på och köp en med åkarens namn på. Titta in och hitta det som du vill ha. Är det något annat som ni önskar så kontakta oss genom klubbmailen så ska vi försöka få till det.

 

Postadress:
Viggbyholms IK - Konståkning
Box 4051
18304 Täby

Besöksadress:
Vaktgränd 7
18304 Täby

Kontakt:
Tel: 087563380
E-post: This is a mailto link

Se all info