Hoppa till sidans innehåll

2019/2020 Tävlingsresultat


Resultat tävlingar säsongen 2019/2020

Här hittar du individuella tävlingsresultat ock kommande tävlingar från B-nivå och uppåt på Skateswedens hemsida och här hittar du alla kommande tävlingar på Indta.

2019

Kommande tävlingar

ELITSERIEN

Elitserietävling 1 och 2 v36

Elitserietävling 3 v41

Elitserietävling 4 v42

Elitserietävling 5 och 6 v45

SM v50

DM Stockholm v4

Elitserietävling 7 och 8 v5 2020

DM Stockholm v6

Elitserietävling 9 och 10 v9 2020

Elitseriefinal v14 2020

A-TÄVLING

Tyresöcupen v38 Reserv

Junior A Damer

Elsa Lennartsson

Embla Bergström

Tilde Eklöf

Angelina Skörd

Louise Fritz

Ungdom 13 A

Felicia Li

Emily Jondal

Melanie Henriksson

Tuva Storåkers

Miniorer A

Ella Svärling Löfgren

Stella Perz

Tibro Pokalen v39 Reserv

Miniorer A

Ella Svärling Löfgren

Stella Perz

Öresundshoppet v 43

Junior A Damer

Elsa Lennartsson

Embla Bergström

Tilde Eklöf

Angelina Skörd

Louise Fritz

Ungdom 15 A

Celine Christiansson

Tanya Balaprakash

Sofia Wickström

Ungdom 13 A

Felicia Li

Emily Jondal

Melanie Henriksson

Tuva Storåkers

Maxi Haninge Trofén v44

Junior A Damer Reserv

Elsa Lennartsson

Embla Bergström

Tilde Eklöf

Angelina Skörd

Louise Fritz

Ungdom 15 A Reserv

Celine Christiansson

Tanya Balaprakash

Sofia Wickström

Miniorer A

Ella Svärling Löfgren

Stella Perz

Älta Trophy v47

Ungdom 15 A Reserv

Celine Christiansson

Tanya Balaprakash

Sofia Wickström

Ungdom 13 A Reserv

Felicia Li

Emily Jondal

Melanie Henriksson

Tuva Storåkers

Miniorer A

Ella Svärling Löfgren

Stella Perz

Tyringehoppet v48

unior A Damer

Elsa Lennartsson

Embla Bergström

Tilde Eklöf

Angelina Skörd

Louise Fritz

Ungdom 15 A

Celine Christiansson

Tanya Balaprakash

Sofia Wickström

Ungdom 13 A

Felicia Li

Emily Jondal

Melanie Henriksson

Tuva Storåkers

B-TÄVLING

Salem v45

Minior B

Ung 15 B1

Ung 15 B2

Senior B1

Senior B2

Österskäret v46

Ung 13B

Junior B1

Junior B2

Senior B1

Senior B2

Maxi Haninge Pokalen v49

Minior B

Ung 15 B1

Ung 15 B2

Junior B1

Junior B2

Isidor v3

Ung 13 B

Ung 15 B1

Ung 15 B2

Junior B1

Junior B2

Djursholmstrofén v7

Minior B

Ung 13 B

Senior B1

Senior B2

EIF Piruetten v10

Ung 13 B

Junior B1

Junior B2

Senior B1

Senior B2

Älta Cupen v12

Minior B

Ung 15 B1

Ung 15 B2

 

STJÄRNTÄVLING

Monsterstjärnan v44

EIF Stjärnan v46

Sveaskäret v47

Adventsskäret v48

Tyresö Stjärnan v3

Salemsstjärnan v4

Solnastjärnan v5

Sätrastjärnan v6

DjurgårdsStjärnan v10

Maxi Haninge Stjärnan v11

Uppdaterad: 16 JUL 2019 13:16 Skribent: Marika Brine
Epost: Adressen Gömd

Säsongstart för tävlingsgrupper v33

Uppstartsmöte med Utveckling och Speed v 34

Säsongstart för Skridskoskola och träningsgrupper v 36

Välkommen till ett obligatoriskt föräldramöte vecka 36

För att förbättra informationen till er föräldrar om vår vision, värdegrund och mål bjuder vi in till ett obligatoriskt föräldramöte på söndagen vecka 36. Vi kommer att ta upp, utöver ovanstående områden, hur klubben är organiserad utifrån administrativa uppgifter och träning, att vara en bra konståkningsförälder, vad krävs av åkare på olika nivåer och hur säsongen framöver ser ut.

Postadress:
Viggbyholms IK - Konståkning
Box 4051
18304 Täby

Kontakt:
Tel: 087563380
E-post: This is a mailto link

Se all info