Hoppa till sidans innehåll

Resultat tävlingar 2015


HÖSTEN 2015
  
ELITSERIEN
Oxen Elitcup Mariestad, 28-29/11
Ungdom 13A - 23 åkare
Angelina Skörd plats 19, score 55,00
 
A-SERIEN 
Älta Trophy 14-15/11
Ungdom 13A - 18 åkare
Angelina Skörd plats 2, score 67,60
Amanda Cai plats 10, score 50,55
Junior A - 19 åkare
Emilia Bentayeb plats 4, score 78,44
Kal å Ada Cup Göteborg, 26-27/9
Ungdom 13A - 18 åkare
Angelina Skörd  plats 1, score 64.69
Amanda Cai plats 24 score 43.83
Junior A - 26 åkare
Emilia Bentayeb plats 6, score 73.63

KLUBBTÄVLINGAR 
EIF-Piruetten Enebyberg, 28-29/11
Minior B Grupp 1 - 19 åkare
Tilde Bergström plats 4, score 20.32
Celine Christiansson plats 5, score 19.12
Minior B Grupp 2 - 11 åkare
Tanya Balaprakash plats 3, score 20.76
U13B Grupp 1 - 19 åkare
Elsa Lennartsson plats 6, score 19.42
U13B Grupp 2 - 26 åkare
Embla Bergström plats 13, score 19.55
Isprinsessan Djurgården, 7-8/11
Minior B Grupp 1 - 15 åkare
Tanya Balaprakash plats 4, score 23.64
Minior B Grupp 2 - 17 åkare
Celine Christiansson plats 3, score 22.62
Tilde Bergström plats 6, score 18.86
U15B:1 - 19 åkare
Eira Lagergren plats 10, score 24,93
U15B:2
Tilde Eklöf 16 av 19 åkare score 13.93

Mavalatrofén Lidingö, 17-18/10 
Minior B - 13 åkare
Tanya Balaprakash plats 2, score 21.16
Celine Christiansson 4, score 20.55
Tilde Bergström 6, score 18.15
U13B - 18 åkare
Elsa Lennartsson plats 9, score 19.26
Embla Bergström  plats 12, score 17.96
U15B.1 - 14 åkare
Eira Lagergren plats 8, score 23.67
U15B.2 - 25 åkare
Tilde Eklöf plats 22, score 15.05
 
STJÄRNTÄVLINGAR 
Vigganskäret, Hägernäs 22/11
Miniorer Rosa - 12 åkare
Claire Zhang 4 av 12 åkare
Melanie Toivola Henriksson 5
Miniorer Orange - 13 åkare
Isabelle Rimsby 7 (delad)
Miniorer Grå - 13 åkare
Melissa Bentayeb 2
Sandra Matsson 7 (delad)
Min B - 4 åkare
Tanya Balaprakash 1
Tilde Bergström 3 (delad)
U13B - 3 åkare
Embla Bergström 2
Elsa Lennartsson 3
U15B1 - 1 åkare
Eira Lagergren 1 av 1
U15B2 - 6 åkare
Tilde Eklöf 4 (delad)
Ungdom C grön - 11 åkare
Assal Soumeh Gamboa 2
Ungdom C blå - 10nåkare
Sophie Zhang 2
Ungdom C röd - 9nåkare
Victoria Nordvall 4
 
Monsterstjärnan, Sollentuna 24-25/10
Min C röd 10 åkare
Isabelle Rimsby delad 6:e plats
Min C grön 15 åkare
Claire Zhang delad 8:e plats
Melanie Toivola Henriksson delad 8:e plats
Min C blå 9 åkare
Melissa Bentayeb delad 5:e plats
U13C röd 8 åkare
Sophie Zhang 5:e plats
U13 grön 10 åkare
Assal Soumeh 2:a plats
15C blå 8 åkare
Viktoria Nordvall 2:a plats
 
VÅREN 2015
 
INTERNATIONELL TÄVLING
Skate Malmö 14-15 mars
Ungdom 13 - 30 åkare
Julia Ingerslev på plats 15, score 62.51
ELITSERIEN
Strömstad 28 feb-1 mars
Ungdom 13 - 29 åkare
Julia Ingerslev på plats 17, score 60.40

Mölndal 7-8 februari
Ungdom 13 - 31 åkare
Julia Ingerslev på plats 19, score 66.32 
A-SERIEN 
Oxén cup Mariestad 28-29 mars
Minior A - 13 åkare
Amanda Cai på plats 9, score 18.58
Ugdom 13A - 14 åkare
Julia Ingerslev på plats 2, score 71.89
Eira Lagergren på plats 12, score 49.84
Ungdom 15A - 24 åkare
Emilia Bentayeb på plats 16, score 60.30
Saga Långdahl på plats 18, score 58.74
 
Helga Trofén 21-22 februari
Minior A - 19 åkare
Elsa Lennartsson på plats 14, score 18.06
Lovisa Mattinsson på plats 15, score 16.40
Jun A - 12 åkare
Klara Eriksson på plats 7, score 72.84
DM Mellersta Norrland 10-11 januari
Ungdom 13A - 14 åkare
Kristin Eriksson på plats 3, score 67.63S
Saga Långdahl på plats 5, score 65.83
Emilia Bentayeb på plats 8, score 60.15
Jun A - 20 åkare
Klara Eriksson på plats 15, score 56.77
DM Stockholm & Isidor 2-4 januari
Minior A (Isidor) - 24 åkare
Angelina Skörd på plats 5, score 24.82
Amanda Cai på plats 15, score 20.23
Ungdom 13A - 26 åkare
Julia Ingerslev på plats 6,  score 64.23
Eira Lagergren på plats 25, score 41.99
Ungdom 15A - 15 åkare
Kristin Eriksson på plats 4, score 65.42
Emilia Bentayeb på plats 10, score 54.78
Saga Långdahl på plats 12,, score 51.96
Juniorer A - 15 åkare
Klara Eriksson på plats 12,  score 62.65
KLUBBTÄVLINGAR
Stockholm cup final 28-29 mars
Minior B - 19 åkare
Sofia Wickström plats 6, score 20.73
Ungdom 13 B - 19 åkare
Embla Bergström på plats 14, score 20.60 
Viggbyholmshoppet 21-22 mars
Minior B - 18 åkare
Tanya Balaprakash plats 5, score 18.55
Sofia Wickström plats 6, score 18.20
Tilde Bergström plats 11, score 15.20
Celine Christiansson plats 12, score 14.44
Isabelle Rimsby plats 16, score 11.40
Minior A - 20 åkare
Amada Cai plats 10, score 20.16
Elsa Lennartsson 12, score 19.41
Lovisa Mattinsson 15, score 15.45
Ungdom 13 A- 6 åkare
Eira Lagergren plats 6, score 30.53
  
SASK-pokalen 14-15 februari
Minior B - 23 åkare
Sofia Wickström på plats 13, score 15,15
Tilde Bergström på plats 15, score 14:,2
Celine Christiansson på plats 18, score 13,35
Isabelle Rimsby på plats 23,  score 8,27

Ungdom 13 B - 21 åkare
Embla Bergström på plats 12, score 18,78
 
Österskäret 24-25 januari
Ungdom 13B - 26 åkare
Embla Bergström på plats 10, score 21,39
  
STJÄRNTÄVLINGAR
Drevvikenstjärnan 10 februari
Minior C - 15 åkare
Sandra Matsson på plats 8
Ungdom C - 10 åkare
Sophie Zhang på plats 6
 
Ältastjärnan 7-8 mars
Minior C - 16 åkare
Sandra Matsson på plats 8
Ungdom 13 C - 16 åkare
Tilde Eklöf på plats 5
Sophie Zhang på plats 6
Uppdaterad: 11 JAN 2016 08:51
Skribent: Malou Hedebro

Postadress:
Viggbyholms IK - Konståkning
Box 4051
18304 Täby

Kontakt:
Tel: 087325980
E-post: This is a mailto link

Se all info