Hoppa till sidans innehåll

Resultat tävlingar 2016


Hösten 2016

SM

Malmö 15-18/12 U13 A - 18 åkare
Angelina Skörd plats 4 Magda Fors plats 9

ELITSERIEN

Stenungsund 3-4/12 U13 A - 24 åkare
Magda Fors plats 3
Angelina Skörd plats 4

Österåker 12-13/11 U13 A - 27  åkare
Magda Fors plats 5
Angelina Skörd plats 7

Trollhättan 15-16/10 U13 A - 28  åkare
Magda Fors plats 10
Angelina Skörd plats 15

Luleå, 10-11/9 U13 A - 26  åkare
Magda Fors plats 6
Angelina Skörd plats 18

A-TÄVLINGAR

Sundscupen 10-11/12 Minior A - 22 åkare
Celine Christiansson plats 14

Solstapokalen 10-11/12 U15A - 16 åkare
Eira Lagergren plats 16

Älta 19-20/11 Minior A - 10 åkare
Celine Christiansson plats 7

Alingsås, 5-6/11 U15A - 22 åkare
Embla Bergström plats 21
U13A - 14 åkare
Tanya Balaprakash plats 3
Amanda Cai plats 4
Elsa Lennartsson plats 13

Borlänge, 29-30/10 U15A - 16 åkare
Embla Bergström plats 15
U13A - 14 åkare
Tanya Balaprakash plats 2
Amanda Cai plats 4
Elsa Lennartsson plats 9

Tyresö, 17-18/9 U15A - 19 åkare
Embla Bergström plats 15

U13A - 8 åkare
Amanda Cai plats 5
Tanya Balaprakash plats 7

KLUBBTÄVLINGAR

Mavala trofén 3-4/12 Minior B Grupp 1 - 16 åkare
Isabelle Rimbsby plats 7
Stella Steen plats 13
Min B Grupp 2 - 20 åkare
Claire Zhang plats 5
Sofia Wickström plats 6
U13B Grupp 1 - 16 åkare
Assal Soumeh plats 10
Sandra Matsson plats 15
U15B1 - 18 åkare
Sophie Zhang plats 14
U15A - 7 åkare
Eira Lagergren plats 6

Enebyberg, 26-27/11
Minior B grupp 1 - 16 åkare
Claire Zhang plats 1
Stella Steen plats 11
Isabelle Rimsby plats 14
Minior B grupp 2 - 16 åkare
Sofia Wickström plats 6
U13B - 19 åkare
Assal Soumeh plats 8
Sandra Matsson plats 15
U15B:1 - 16 åkare
Sophie Zhang plats 13
U15B:2 - 24 åkare
Tilde Eklöf plats 9

STJÄRNTÄVLINGAR (Inga individuella placeringar)

Adventsskäret, 26/11 Minior C
Stella Perz, Minea Hallqvist, Ella Löfgren, Sabina Wolpher, Emily Jondal, Beatrice Wolpher, Lovisa Warren, Felicia Li, Julia Fikus, Kajsa Pettersson
U13-1
Lina Ihrén
DIF-piruetten, 29-30/10 Minior C - 35 åkare
Minea Hallqvist, Lovisa Warren, Julia Fikus, Felicia Li, Sabina Wolpher, Beatrice Wolpher, Emelie Jondal

Våren 2016   

ELITSERIEN

SASK Skäret, 13-14/2
U13 A - 30 åkare
Angelina Skörd plats 18, score 62.41

Hallsbergstrofén, 23-24/1U13 A - 26 åkare
Angelina Skörd plats 18, score 60.55

A-TÄVLINGAR

S:t Helena Trophy, 27-28/2
U13 A - 19 åkare
Amanda Cai plats 6, score 46.49
Embla Bergström plats 9, score 45.47
Elsa Lennartsson plats 12, score 44.00

DM Stockholm, 19-21/2
U13 A - 36 åkare
Angelina Skörd plats 8, score 68,85
Amanda Cai plats 30, score 45,68
Embla Bergström plats 31, score 43,27
Elsa Lennartsson plats 35, score 39,27

Vinterhoppet DM Svealand, 9-10/1
U13 A - 15 åkare
Embla Bergström plats  9, score 46.99

KLUBBTÄVLINGAR

Saltsjöbadskäret 28/2 Minior B - 28 åkare
Tanya Balaprakash plats 2, score 28.77
Sofia Wickström plats 11, score 21.63
Melissa Bentayeb plats 19, score 18.94
U15B:1 - 8 åkare
Eira Lagergren plats 3, score 29.79

Boo Cupen, 16/17-1
Minior B grupp 1 - 19 åkare
Tanya Balaprakash plats 1, score 25.85
Celine Christiansson plats 12, score 18.72
Sofia Wickström plats 14, score 17.84
Minior B grupp 2 - 17 åkare
Tilde Bergström plats 14, score 17.70
U13 B - 14 åkare
Elsa Lennartsson plats 1, score 24.28
U15B:1 - 11 åkare
Eira Lagregren plats 5, score 26.10
U15B:2 - 16 åkare Tilde Eklöf plats 14, score 15.93  

Isidor Sollentuna, 9-10/1  
Minior B - 18 åkare
Tilde Bergström plats 11, score 16.16
U13 B - 14 åkare
Elsa Lennartsson plats  3, score 22.97
U15B.1 - 12 åkare
Eira Lagergren plats 7, score 26.07 

STJÄRNTÄVLINGAR

Ältastjärnan 12-13 mars
Minior C1 - 15 åkare
Sandra Matsson plats 5
Minior C2 - 16 åkare
Claire Zhang plats 2
Isabelle Rimsby plats 6
Minea Hallqvist plats 9
Stella Steen plats 9
U13C - 16 åkare
Assal Soumeh plats 3
Sophie Zhang plats 4
U15C - 16 åkare
Viktoria Nordvall plats 9       

Torvallatrofén, 6/2
Minior C grupp 1 - 10 åkare
Claire Zhang plats 2
Isabelle Rimsby plats 4
Sandra Matsson plats 6
Minea Hallqvist plats 6
Minior C grupp 2 - 12 åkare
Melanie Toivola plats 6
U13 C grupp 1 - 14 åkare
Sophie Zhang plats 4
Assal Soumeh  plats 6
U15 C - 13 åkare
Viktoria Nordvall plats 6

Sveaskäret, 9/1
Minior C grupp 1 - 12 åkare
Melanie Toivola plats 2
Claire Zhang plats 3
Minior C grupp 2 - 12 åkare
Isabelle Rimsby plats 3
Minea Hallqvist plats 7
U13 C grupp 1 - 10 åkare
Assal Soumeh  plats 2
U13 C grupp 2 - 8 åkare
Sophie Zhang plats 1

U15 C - 7 åkare
Viktoria Nordvall plats 4

Uppdaterad: 10 JAN 2017 13:32
Skribent: Malou Hedebro
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Viggbyholms IK - Konståkning
Box 4051
18304 Täby

Kontakt:
Tel: 087325980
E-post: This is a mailto link

Se all info