Hoppa till sidans innehåll

Resultat tävlingar 2017


 

Hösten 2017

ELITSERIEN

SM Skellefteå dec

U15A
Angelina Skörd, plats 10
Magda Fors, plats 17

Karlskrona 11-12/11
U15A/Elit  Angelina Skörd plats 4
Magdalena Fors plats 8

Borås 14-15/10
U15A/Elit  Angelina Skörd plats 7
Magdalena Fors plats 9

Luleå 9-10/9
U13A/Elit  Magdalena Fors plats 9
Angelina Skörd plats 11 

A-TÄVLINGAR

Viggbyholm, 2-3/12

U13A
Celine Christiansson 4:a score 60.36
Claire Zhang 5:a score 58.47
Sofia Wickström 13:e score 53.87

U15A
Amanda Cai 6:a score 70.26
Elsa Lennartsson 13:e score 61.14
Embla Bergström 14:e score 60.38

Umeå 7-8/10 U13A

Tanya Balaprakash plats 1
Celine Christiansson plats 3
Claire Zhang plats 6
Sofia Wickström 13

U15A  Embla Bergström plats 7
Amanda Cai plats 8
Elsa Lennartsson plats 11

Tyresö 16-17/10 U13A

Tanya Balaprakash plats 1
Claire Zhang plats 7
Celine Christiansson plats 8

U15A  Embla Bergström plats 5
Amanda Cai plats 8
Elsa Lennartsson plats 13

KLUBBTÄVLINGAR 

Haninge, dec

Minior B
Ella Svärling Löwgren placering 9, score 19,31
Emily Jondahl placering 12, score 17.24

U13B
Stella Steen placering 5, score 22.76
Minea Hallqvist placering 9, score 19.48
Isabelle Rimsby placering 10, score 18.84
Beatrice Wolpher placering 16, score17.13

U15B2
Assal Soumeh Gamboa placering 6, score 19.96

U15B1
Sophie Zhang placering 10, score 21.90

Enebyberg 25-26/11

Min B Grupp 1
Emily Jondal placering 7, score 17.52

Min B Grupp 2 
Ella Svärling Löwgren, placering 7, score 20.05
Felicia Li, placering 13 score 15.49

U15B2
Assal Soumeh, placering 2, score 23.33

U13B
Sandra Matsson, placering 9, score 20.81
Stella Steen, placering 12, score 19.89
Isabelle Rimsby, placering 16, score 18.97 

U15B1
Sophie Zhang, placering 13, score 19.96 

STJÄRNTÄVLINGAR

Botkyrka, dec

U13 Stjärnklass Vit
Julia Fikus 1:a

U13 Stjärnklass Röd
Sabina Wolpher 6:a

Salemstjärnan, november

U13 Stjärnklass
Sabina Wolpher 2:a
Julia Fikus 7:a

Min Stjärnklass (Alla segrare i sin klass)
Ella S.L.
Stella P.
Kajsa P.
Emily J.
Alisa G.
Gemma B.
Nellie McG.

Monsterstjärnan 28-29/10

U13C Stjärnklass
Julia Fikus 2:a
Sabna Wolpher 3:a

Miniorer Stjärnklass (Alla 1:a)
Ella Svärling Löwgren
Emily Jondal
Stella Perz
Gemma Brine
Nellie McGregor
Kajsa Pettersson

Våren 2017

ELITSERIEN

Elitseriefinalen Mörrum 7-9/4
U13A/Elit - 8 åkare
Angelina Skörd plats 3
Magdalena Fors plats 4

Kungsbacka
U13A/Elit - 27 åkare
Magdalena Fors plats 3
Angelina Skörd plats 8

Linköping 4-5/2
U13A/Elit - 27 åkare
Magdalena Fors plats 2
Angelina Skörd plats 8

A-TÄVLINGAR

Sundsvall 18-19/2
U13A - 11 åkare

Amanda Cai plats 2
Tanya Balaprakash plats 4
Elsa Lennartsson plats 8
U15A - 9 åkare
Embla Bergström plats 9

Uppsala 28-29/1
U13A - 11 åkare
Tanya Balaprakash plats 2
Amanda Cai plats 3
Elsa Lennartsson plats 6
U15A - 21 åkare
Embla Bergström plats 18

DM Sollentuna 6-8/1
U13A/Elit - 29 åkare
Magdalena Fors plats 5
Angelina Skörd plats 6
Tanya Balaprakash plats 15
Amanda Cai plats 16
Elsa Lennartsson plats 23
U15 A/Elit - 26 åkare
Embla Bergström plats 22
Eira Lagergren plats 25

KLUBBTÄVLINGAR 

Helgatrofén Sundbyberg 18-19/2

Min B (yngre) - 16 åkare
Claire Zhang plats 1
Min B (äldre) - 16 åkare
Isabelle Rimsby plats 8
Stella Steen plats 13
U13B (yngre) - 16 åkare
Sandra Matsson plats 9
U13B (äldre) - 16 åkare
Assal Soumeh plats 14
U15B1 - 19 åkare
Sophie Zhang plats 13

Österskäret 21-22/1

U15B:1- 16 åkare
Sophie Z plats 15
U15B:2 - 16 åkare
Tilde E plats 5 av 16
U13B G1 - 16 åkare
Assal S plats 15
U13B G2 - 16 åkare
Sandra M plats 15
Min B G1 - 16 åkare
Sofia W plats 7
Min B G2 - 16 åkare
Claire Z plats 10

 

 
STJÄRNTÄVLINGAR

Djursholmsstjärnan 21-22/1
U13C - 16 åkare
Lina Ihrén plats 7
Min C (inga placeringar)
Minea H
Julia F
Felicia Li
Lovisa W
Sabina W
Beatrice W
Emelie J
Gemma B
Stella P
Kajsa P
Nellie M

Torvallatrofén 4/2
U13C - 14 åkare
Lina Ihrén plats 7
Min C (inga placeringar)

Kajsa Pettersson
Minea Hallqvist
Stella Perz
Gemma Brine
Ella Svärling Löfgren
Nellie McGregor

 

Uppdaterad: 03 JAN 2018 11:00
Skribent: Malou Hedebro
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Viggbyholms IK - Konståkning
Box 4051
18304 Täby

Kontakt:
Tel: 087325980
E-post: This is a mailto link

Se all info