Hoppa till sidans innehåll

2019/2020 Tävlingsresultat


Resultat tävlingar säsongen 2019/2020

Här hittar du individuella tävlingsresultat ock kommande tävlingar från B-nivå och uppåt på Skateswedens hemsida och här hittar du alla kommande tävlingar på Indta.

 

ELITSERIEN

Elitserietävling 1 och 2 7-8/9

Magdalena Fors 8:a score 95,17

 

Elitserietävling 4 v42

Magdalena Fors 6:a score 97,83

 

Elitserietävling 5 och 6 v45

Magdalena Fors 7:a score 95,98

 

SM v50

Magdalena Fors 10:a score 96,36

 

Elitserietävling 7 v5 

Juniorer A
Magdalena Fors 10:a score 97,33

 

Elitserietävling 8 v5 

Ungdom 15A
Celine Christiansson 12:a score 71,71 

 

Elitserietävling 9 v9 2020

Magdalena Fors 8:a score score 104,54

 

SKF-Trofen

Magdalena Fors 2:a score 104,38

 

Elitseriefinal v14 2020 Inställd

 

A-TÄVLING

Tyresöcupen v38

Junior A Damer
Embla Bergström 7:a score 82,95
Elsa Lennartsson 8:a score 81,76

Ungdom 13 A
Melanie Henriksson 3:a score 60,38                          
Tuva Storåkers 8:a score 53,31
Emily Jondal 16:e score 47,10
Felicia Li 18:e score 44,69

Miniorer A
Ella Svärling Löfgren 2:a score 30,76
Stella Perz 5:a score 26,76

 

Öresundshoppet v 43

Junior A Damer 
Elsa Lennartsson 11: score 82,91
Embla Bergström 5:e score 78,94
Louise Fritz 16:e score 65,65

Ungdom 15 A
Celine Christiansson 1:a score 75,46

Ungdom 13 A 
Melanie Henriksson 4:a score 59,81
Emily Jondal 7:a score 53,81
Tuva Storåkers 14:e score 47,41
Felicia Li 17:e score 40,25

 

Maxi Haninge Trofén v44

Junior A Damer
Elsa Lennartsson 7:a score 77.05

Ungdom 15 A 
Celine Christiansson 1:a score 74.30

Miniorer A
Ella Svärling Löfgren 3:a score 29.18
Stella Perz 7:a score 26.14

 

Älta Trophy v47 

Ungdom 13 A 
Melanie Henriksson 1:a score 63,96
Emily Jondal 5:a score 59,23
Tuva Storåkers 8:a score 56,99

Miniorer A
Ella Svärling Löfgren 4:a score 33,86
Stella Perz 9:a score 25,01

 

Tyringehoppet v48

Junior A Damer
Elsa Lennartsson 10:a score 76,53
Embla Bergström 11:a score 74,79
Louise Fritz 14:e score 67,31

Ungdom 13 A 
Melanie Henriksson 2:a score 65,86
Tuva Storåkers 7:a score 58,43
Emily Jondal 8:a score 58,19

 

Bohuslän-Dalsland DM v1 Strömstad

Minior A
Ella Svärling Löfgren 1:a score 31,05
Stella Perz 4:a score 23,46

 

Mellersta Norrland och Norrbotten DM v2 

Ungdom 13 A 
Tuva Storåkers

 

DM v3 Aplaskäret

Minior A
Ella Svärling Löfgren 4:a score 32,87
Stella Perz 15:e score 25,56

 

DM Stockholm v4

Magdalena Fors 3:a score 102,08
Elsa Lennartsson 14:e score76,70
Louise Fritz 16:e score 74,80

 

DM v6 SKK Pokalen Stockholm

Ungdom 15 A 
Celine Christiansson 7:a score 66,28

Ungdom 13 A 
Tuva Storåkers 16:e score 59,93
Emily Jondal 17:e score 59,68
Nellie McGregor 29:e score 46,72

Minior A
Ella Svärling Löfgren 3:a score 32,33
Stella Perz 11:a score 25,65

 

Helgessons Trophy v8

Junior A Damer
Elsa Lennartsson 8:a score 77,35
Louise Fritz  10:a score 74,95

Ungdom 13 A 
Melanie Henriksson 4:a score 61,62
Nellie McGregory 14:e score 43,49

 

Enköpingspokalen v12 Inställd

 

B-TÄVLING

Salem v45

Ungdom 15 B1
Beatrice Karlsson Wolpher 5:a score 28,74

Ungdom 15 B2
Sabina Karlsson Wolpher 7:a score 25,57

Ungdom 13 B
Nellie De Angelis Mc Gregor 6:a score 26,19
Julia Steiner 25:a score 20,62

Minior B
Kiara Brine 13:e score 20,10

 

Österskäret v46

Junior B2
Ellinor Stockhaus 4:a score 27,84

Ungdom 13 B
Nellie De Angelis McGregor 8:a score 27,84
Alisa Grabovich 17:e score 23,75
Julia Steiner 23:a score 20,54

Minior B
Kiara Brine 4:a score 21,43

 

Maxi Haninge Pokalen v49

Junior B2
Ellinor Stockhaus 3:a score 26,29

Ungdom 15 B2
Sabina Karlsson Wolpher 5:a score 25,47

Ungdom 13 B
Nellie De Angelis McGregor 3:a score 29,79
Alisa Grabovich 11:a score 25,37

Minior B
Kiara Brine 9:a score 20,37

 

Isidor v3

Junior B2
Ellinor Stockhaus 2:a score 30,38

Ungdom 15 B1
Beatrice Karlsson Wolpher 3:a score 28,47

Ungdom 15 B2 
Sabina Karlsson Wolpher 15:e score 26,25

Ungdom 13 B Blå
Nellie De Angelis McGregor 3:a score 30,66
Alisa Grabovich 5:a score 27,05

Ungdom 13 B Röd
Julia Steiner 10:a score 23,72

 

Djursholmstrofén v7

Junior B2
Ellinor Stockhaus 1: score 29,42

Ungdom 13 B
Alisa Grabovic 14:e score 26,78
Julia Steiner 17:e score 25,86

Minior B
Kiara Brine 10:a score 21,51
Alexandra Gadelius 

 

EIF Piruetten v10

Junior B2
Ellinor Stockhaus 1:a score 30.47

Ungdom 15 B1
Beatrice Wolpher 13:e score 25.86

Ungdom 13 B
Alisa Grabovich 7:a score 27.22
Julia Steiner 20:e score 23.22

Miniorer B
Kiara Brine 14:e score 18.74
Alexandra Gadelius 17:e score 18.27

 

Älta Cupen v12 Inställd

 

 

STJÄRNTÄVLING

Monsterstjärnan v44

Ungdom 13 C
Stina Häggbom 3:a
Alma Bozzo 4:a

Miniorer C
Louisa Lindberg
Sophia Steiner
Victoria Niemi
Katsiaryna Miadxvedseva
Rosemary Mc Gregor
Alexandra Gadelius
Vera Grabovich
Maria Bebenek

 

Adventsskäret v48

Ungdom 13 C
Alma Bozzo 26 poäng
Stina Häggbom 25 poäng

Miniorer C
Louisa Lindberg
Sophia Steiner
Victoria Niemi
Katsiaryna Miadxvedseva
Rosemary Mc Gregor
Alexandra Gadelius
Vera Grabovich
Maria Bebenek
Clara Norder

 

Salemsstjärnan v4

Ungdom 13 C
Alma Bozzo  29 poäng
Stina Häggbom 26 poäng

Miniorer C
Louisa Lindberg
Sophia Steiner
Victoria Niemi
Katsiaryna Miadxvedseva
Rosemary Mc Gregor
Alexandra Gadelius
Vera Grabovich
Maria Bebenek
Clara Norder

 

Maxi Haninge Stjärnan v11

Ungdom 15 C
Natalie Nelson

Ungdom 13 C
Alma Bozzo 

Miniorer C Grupp Röd 
Victoria Niemi
Vera Grabovich
Sophia Steiner
Katsiaryna Miadxvedseva
Rosemary Mc Gregor
Maria Bebeneck

 

Uppdaterad: 16 JUL 2019 13:16 Skribent: Marika Brine
Epost: Adressen Gömd

.

 

 

SOMMARLÄGER

 

Uppstartsläger i Vallentuna (dagläger) v32 Anmäl HÄR (arrangeras av VKK)

 

 

 

SKRIDSKOSKOLAN

Föranmäl till nästa säsong och säkra plats: --> SÄSONG 20/21
(Vi erbjuder 10% rabatt på säsongsavgiften för er som bokar senast 30 maj) 

 

Postadress:
Viggbyholms IK - Konståkning
Box 4051
18304 Täby

Besöksadress:
Vaktgränd 7
18304 Täby

Kontakt:
Tel: 087563380
E-post: This is a mailto link

Se all info